Спортинг Хихон успя, "Ел Молинон" ликува (видео)

Отборът на Спортинг Хихон запази мястото си в Примера дивисион след домакинска победа с 2:0 над Виляреал в среща от последния кръг на испанското първенство. Астурианци се възползваха от поражението на Хетафе от Бетис и изскочиха над чертата в най-важния момент. Джони Родригес (7) и Серхио Алварес (79) отбелязаха прекрасни голове, които направиха емоцията на "Ел Молинон" още по-голяма.

Марселино Гарсия Торал беше избрал състав, пълен с резервни футболисти. Момчетата на Абелардо Фернандес откриха резултата в седмата минута след страхотно изпълнение на Джони Родригес. Карлос Кармона центрира отдясно и Джони реализира от въздуха, като топката профуча почти незабелязано за вратаря Мариано Барбоса и влетя до гредата в мрежата - 1:0. В деветата минута защитата на астурианци изпусна Лео Баптищао, който сам срещу вратаря Иван Куеяр нямаше късмет и нацели лявата греда.

В 11-ата Ману Тригерос шутира в ръцете на Пичу Куеяр от 19 метра. Исма Лопес изпробва своя мерник от същата дистанция в 22-ата минута - в ръцете на стража. Пет минути по-късно Антонио Санабрия нахлу в наказателното поле, но от малък ъгъл не съумя да спечели повече от корнер. Домакините играеха по-силно и създаваха положения пред вратата на "жълтите". В 40-ата Рашид не беше точен с удар от 13 метра, след който топката премина ниско покрай гредата в аут. В добавеното време на първата част сантиметри не достигнаха на Жонатан дос Сантос при изпълнение на пряк свободен удар.

Второто полувреме започна с натиск на домакините. В 56-ата минута публиката на "Ел Молинон" избухна в радостни възгласи заради гола на Бетис във вратата на Хетафе. В 70-ата резервата Ален Халилович пусна много опасна топка в малкото наказателно поле, но Санабрия не я застигна. В 76-ата Спортинг изпусна отличен шанс за второ попадение: Томас Пина изби от голлинията, когато вратарят нямаше как да се справи.

В 79-ата хихонци вкараха много важен втори гол, с който да избегнат изненада в края. Серхио Алварес реализира много красиво попадение с мощен изстрел от 19 метра, след който топката се удари в напречната греда и влезе в мрежата. В края влизането на Денис Суарес и Седрик Бакамбю раздвижиха играта на гостите в атака. В 87-ата Хорхе Мере попречи на Бакамбу да стреля в опасна близост. В края на двубоя публиката на "Ел Молинон" скандираше "Бетис, Бетис" редом до възгласите към своите любимци.

Така Спортинг оцеля, а към Сегунда заедно с Леванте отиват Хетафе и Райо Валекано.

Снимка: "Марка"