Локомотив (Кубан) спечели бронза в Евролигата (видео)

Отборът на Локомотив (Кубан) спечели бронзовите медали в Евролигата през сезон 2015/16, след като в малкия финал се наложи над Лаборал Куча (Витория) с 85:75.

С тази победа възпитаниците на Георгиос Барцокас записаха имената си в историята на клуба, тъй като това е първо отличие на „железничарите“ от Кубан от най-авторитетния клубен турнир на Стария континент.

Малкълм Дилейни и Раян Бронхоф бяха най-резултатни за победителите, след като отбелязаха по 21 точки, Андрей Зубков вкара 11 точки, а Виктор Клавер, Мат Янинг и Крис Сингълтън заършиха с по 10 точки.

Дариуш Адамс вкара 25 точки за испанците, а Дейвис Бертанс добави 13 точки.

Баскетболистите на Лаборал Куча използваха по-добре шансовете си в началото на двубоя и това им позволи да поведа с 10:4, но около средата на първата четвърт Бронхоф и Клавер избухнаха с тройки и Локомотив (Кубан) поведе за първи път в мача – 13:12. В следващите минути двата отбора си размениха лидерството по веднъж, а в самия край на частта Дилейни наниза тройка за 20:16 в полза на руснаците.

През втората четвърт ситуацията на терена не се промени особено, като размяната на успешни атаки към двата коша продължи и разликата в нито един момент не премина границата от 4-5 точки. Все пак, в тези условия по-добре от шансовете си се възползваха испанците, които успяха да стигнат до обрат и да се оттеглят на почивката с аванс от две точки – 42:40.

Първите пет минути на второто полувреме преминаха равностойно, като крехката преднина от 2-3 точки на тима от Витория се запази. Точно в средата на частта отборът на Локомотив пое диригентската палка и много бързо заличи пасива си, а в края на периода руснаците вече имаха и по-солиден аванс – 61:53.

Символичните гости от Кубан продължиха с доброто си представяне и на старта на заключителните десет минути, като бързо стигнаха до двуцифрена разлика - 75:61. Това сякаш пречупи играчите на Лаборал Куча, които така или иначе не бяха особено концентрирани от началото на двубоя, а до финалната сирена не се случи нищо по-интересно и последния съдийски сигнал прозвуча при 85:75 в полза на Локомотив Кубан.