Левски спечели титлата на държавното по художествена гимнастика, Владинова спечели в многобоя

Гимнастичките от първия тим на Левски спечелиха титлата на държавното отборно първенство по художествена гимнастика, което се проведе във Велико Търново. Отборът в състав Невяна Владинова, Катрин Тасева и Александра Митрович събра общ сбор от 116.900 точки и триумфира при жените. На второ място е Левски Триадица със 109.650 точки, а на трето - Олимпия Бургас с 98.600 точки. В класирането следват Чар ДКС Варна с 96.200 точки, Левски Илиана първи отбор с 95.100 точки, Академик София с 93.500 точки, Левски Илиана втори отбор с 91.700 точки и Етър Елит (Велико Търново) с 87.250 точки. Общо 16 отбора участваха в надпреварата при жените.

Шампионската титла при девойките младша възраст завоюва Левски Илиана първи отбор със сбор от 82.550 точки, пред Академик София първи отбор със 78.950 точки и Левски първи отбор със 77.650 точки. Успоредно с държавното първенство във Велико Търново се проведе международен турнир "Огърлицата на Десислава".

Титлата в многобоя спечели шампионката на България Невяна Владинова, която събра 53.550 точки. Владинова завоюва златните отличия на три от финалите на отделните уреди - на обръч с оценка 17.850 точки, на топка със 17.750 точки и на бухалки със 17.950 точки. Треньорката на Владинова - Бранимира Маркова, получи приз "Ангелина Иванова". На лента победителка е Катрин Тасева, която получи 17.650 точки. Втора в многобоя за международно класиране е Мирофора Сиамптани (Кипър) с 46.350 точки, а трета се нареди Гладия Миланези (Италия) с 42.500 точки. В българското класиране за купа Търновград шампионка в многобоя стана Калина Богоева от Грация Варна с 43.300 точки, следвана от гимнастичките на Етър Елит Анна Чалъкова с 38.400 точки и Денислава Начева с 36.950 точки.