Ман Сити взе нужното и не остави шансове на Юнайтед за четвъртото място (видео)

Манчестър Сити взе нужната точка от гостуването си на Суонзи и на практика си гарантира четвъртото място, въпреки че градският съперник Юнайтед все още не е изиграл своя мач от последния кръг на Премиър лийг. "Гражданите" направиха 1:1 с "лебедите" на "Либърти Стейдиъм", а двубоят на "червените дяволи" с Борнемут бе отложен и все още не е ясно кога ще се проведе. Сити обаче има предимство от три точки и доста по-добра голова разлика, според която Юнайтед трябва да победи с 19:0, за да може да измести "небесносините" от четвъртата позиция. Келеши Иеанашо откри резултата в петата минута, а Андре Аю изравни в добавеното време на първата част.

Мениджърът на "гражданите" Мануел Пелегрини, който води отбора за последен път, заложи на същия стартов състав, както в дербито с Арсенал преди седмица.

Наставникът на Суонзи Франческо Гуидолин бе направил четири промени. Кристофър Нордфелд застана на вратата, а Анхел Ранхел, Леън Бритън и Джеферсън Монтеро също бяха титуляри.

"Гражданите" излязоха напред след пет минути игра. Нордфелд изби удар на Агуеро. Топката стигна до Келеши Иеанашо, който от няколко метра я прати във вратата. Домакините претендираха за засада и около 45 секунди не стана ясно дали голът е зачетен. В крайна сметка попадението бе признато правилно, тъй като бранител на Суонзи, който бе на земята, покриваше засадата. В деветата минута Монтеро вкара топката във вратата на Харт, но попадението бе отменено заради спорно нарушение срещу Саня.

Сити продължи да бъде по-активен, но "гражданите" така и не успяха да удвоят аванса си до почивката, като Серхио Агуеро и Келеши пропуснаха добри възможности. В добавеното време на първата част Суонзи изравни. Андре Аю изпълни пряк свободен удар, след който топката рикошира в главата на Фернандо и излъга Харт - 1:1.

В 51-ата минута удар на Навас от малък ъгъл срещна гредата, а след това Иеанашо не успя да направи голова добавка. До края резултатът се запази.

Манчестър Сити завършва с актив от 66 точки и голова разлика +30. Суонзи финишира на 12-а позиция.