Пресконференция на Николай Костов преди мача със Славия

Челси посрещна Лестър и Раниери по шампионски, "лисиците" завършиха с 10 точки преднина (видео)

Миналогодишният шампион Челси и актуалният първенец на Премиър лийг Лестър не успяха да се победят, завършвайки 1:1 на "Стамфорд Бридж" в емоционален двубой от последния кръг на Премиър лийг. Сеск Фабрегас откри от дузпа в 66-ата минута, а Даниел Дринкуотър изравни осем минути преди края. Така "лисиците" завършиха кампанията с 10 точки преднина пред втория - Арсенал. Двубоят ще се запомни с топлото посрещане на Клаудио Раниери, който бе поздравен от собственика на Челси Роман Абрамович - човекът, уволнил италианския специалист преди 12 години. Играчите на лондончани пък направиха шампионски шпалир на колегите си от Лестър. Публиката на "Стамфорд Бридж" също демонстрира огромно уважение към Раниери и неговата селекция. Бившият вратар Карло Кудичини дори връчи специална награда на мениджъра на Лестър от името на домакините.

Именно Челси донесе преждевременно титлата на "лисиците", след като преди два кръга стигна до 2:2 с Тотнъм. Две промени бе направил в своя състав италианският специалист - Дани Дринкуотър се завърна след наказание. Демарай Грей също стартира, а Марк Олбрайтън и Шинджи Оказаки останаха на скамейката за началото.

Тибо Куртоа и Бранислав Иванович се завърнаха за Челси. На върха на атаката отново бе Бертран Траоре.

Първото полувреме на "Стамфорд Бридж" бе доста интересно, като двата обора играха открито и имаха по няколко добри възможности за гол. Домакините все пак бяха по-дейни. Над всички през тези 45 минути обаче бе Каспер Шмайхел, който направи няколко много важни спасявания след удари на Фабрегас, Вилиан и Рахман Баба. Педро Родригес все пак успя да вкара топката във врата на Шмайхел, но попадението бе отменено правилно заради засада.

Голмайсторът на Лестър Джейми Варди имаше три добри възможности да се разпише, но в трите ситуации му липсваше точност.

Лестър изглеждаше малко по-опасно в началото на втората част, но в 65-ата минута Шлуп повали Матич в наказателното поле - дузпа за Челси. Фабрегас бе безупречен от бялата точка, пращайки Шмайхел в противоположния ъгъл - 1:0. В 82-ата минута Дринкуотър изравни резултата след удар от близо 30 метра. Това бе едва вторият гол на халфа от началото на сезона.

Лестър завърши шампионската си кампания с 81 точки - 10 повече от Арсенал, който в крайна сметка измести Тотнъм от втората позиция. "Лисиците" записаха едва три загуби през сезона и финишират като най-добър домакин и най-добър гост в Премиър лийг. Челси остана на десето място с актив от 50 точки.