Франция прегази Иран в контрола №2

Мъжкият национален отбор по волейбол на Франция победи като домакин Иран с 3:0 (25:20, 25:19, 25:21) във втората контрола между двата тима от подготовката им за азиатсктата олимпийска квалификация в Япония. Така Франция записа две победи над съперника преди важното изпитание, което стартира на 28 май.  Целият щаб на петлите е в настоение, като чистите победи над стабилен противник, като Иран дават надежди за добро представяне в Япония.

Олимпийският азиатски турнир в Япония е последен, от който може да се намери място за Игрите в Рио 2016, като и двата тима участват в него. Борбата е за четири квоти, от които една е за азиатски тим. Петлите, които завършиха на второ място на олимпийската квалификация в Берлин през януари, обаче таят големи очаквания да бъдат сред печелившите.

Втората контрола между Франция и Иран се проведе във френския град Арн, като предизвика страхотен интерес и залата бе пълна до край. За разлика от първия мач в Туркуа, в който момчетата на Лоран Тили дадоха гейм Иран (победа с 3:1 гейма), във втората те бяха безапелационни и взеха чиста победа.

„Доволен от показаното в този мач“, коментира селекционерът Лоран Тили. В началото не бяхме много в ритъм, но в последствие намерихме нужното темпо и бяхме прецизни на блокада. Приятно ми е да видя всички да се раздават, но сега трябва да определя състава за олимпийската квалификация, като трябва да се разделя с някои състезатели“, допълни Тили, който се очаква утре да обяви състава за Япония.