Малага напълни мрежата на Лас Палмас за финал (видео)

Малага разгроми гостуващия Лас Палмас с 4:1 в заключителния си мач от сезона. Двубоят от последния кръг в Ла Лига беше без значение, но независимо от това футболистите на домакините зарадваха с красива игра. Успехът означава, че Малага завършва на осма позиция, като с днешния си успех лиши Лас Палмас от възможността да го задмине в класирането. Отборът на Кеке Сетиен пък е десети, но рискува да падне надолу в зависимост от останалите резултати от кръга.

Интригата на "Ла Росаледа" беше жива почти до края, но в заключителните минути домакините вкараха два бързи гола чрез Кристиан Атсу (84') и Шарлиз (86'), с което си подсигуриха победата.

През първото полувреме Дуйе Чоп вкара красиво с глава за 1:0 в 26-ата минута, но само пет минути по-късно Вилиан Жозе изравни. В продължението на първата част Шарлиз даде нов аванс на Малага от дузпа.