Интер загуби мач без значение и почти прати Сасуоло в Лига Европа за сметка на Милан

Интер завърши със загуба с 1:3 като гост на Сасуоло сезона, в който в един момент дори повярва, че може да се пребори за титлата. Надеждите на "нерадзурите" в дните около Коледа се свързваха със слабата форма на Ювентус, който обаче през пролетта беше безапелационен и си осигури за поредна година "скудетото". В същото време хората на треньора Роберто Манчини отпуснаха газта и в крайна сметка завършиха 4-и с 67 точки.

Двубоят на "Мапей Стейдиъм" беше изключително важен за европейските амбиции на Сасуоло и в крайна сметка те почти станаха реалност. Още в 6-ата минута Матео Политано изненада вратаря Карисо с удар отдалеч, който рикошира в Жуан Жезус, за да влезе в мрежата. Двадесет минути по-късно Лоренцо Пелегрини бе изведен от Алфред Дънкан сам срещу вратаря и нямаше проблем да покачи на 2:0.

Интер върна едно попадение в 32-ата минута чрез Родриго Паласио, който се възползва от асистенция на Матео Брозович. Шест минути преди почивката обаче Политано вкара втори гол, с който оформи крайния резултат.

За да играе Сасуоло в Лига Европа е достатъчно шампионът Ювентус да спечели Купата на Италия срещу Милан след седмица, което е изключително вероятно да се случи.