Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Монако не направи грешка и стигна Шампионската лига

Отборът на Монако ще участва в Шампионската лига през следващия сезон. Монегаските се нуждаеха от победа над Монпелие в последния кръг на шампионата и я постигнаха без особени проблеми с 2:0. Иван Кавалейро откри още в третата минута, когато засече във вратата центриране на Набил Дирар. В 32-ата пък Фабиньо удвои след дузпа, отсъдена за нарушение на ветерана Виторино Илтон срещу Дирар. През втората част домакините контролираха нещата на терена и не позволиха третото им място в крайното класиране да бъде застрашено.

Така Монако приключва сезона на трета позиция с актив от 65 точки. Толкова има и Лион, но по-добрата голова разлика на "хлапетата" ги праща на втора позиция и съответно директно в груповата фаза на Шампионската лига. Основният преследвач на Монако за подиума - Ница остава с 63. Днес "орлетата" победиха с 3:2 като гост Гинган, но успехът не се оказа достатъчен. Аласан Плеа отбеляза два гола, а един добави Жан Микаел Сери. За бретанците се разписа Мевлют Ердинч, а Ромен Женевоа си отбеляза автогол.