След четвърт век Дунав отново е в "А" група

Дунав записа 2:2 на негостоприемния терен на Пирин в Разлог в мач от 28-ия кръг на „Б“ група. Това е трети мач без успех за русенския състав след 2:2 с Добруджа и загуба с 1:2 от Септември (Симитли) в Русе.

Въпреки това обаче, прекият съперник на „драконите“ за първото място Поморие отстъпи като гост на Септември (Симитли) с 1:2. Така 2 кръга преди края на шампионата дунавци са на първото място с 8 точки преднина пред отбора от градчето на 20 км. от Бургас.

Това гарантира промоцията в елита на Дунав и сложи край на 25 години чакане и лутане из долните дивизии.

Веселин Великов избра да започне с Мартин Луков на вратата. Пред него в отбраната бяха Марио Петков, Михаил Милчев, Мартин Ковачев, Петър Патев. В халфовата линия и атаката действаха Диян Димов, Ивайло Раденцов, Юлиан Ненов, Антон Огнянов, Георги Чакъров и Мирослав Будинов.

През първата част русенският състав допусна две попадения след грешка в отбраната след ъглов удар и дузпа в полза на домакините. През втората част обаче в игра се появиха Николай Колев, Бранимир Костадинов и Светослав Читаков, които раздвижиха играта и логично последваха положения пред „пиринската“ врата. Диян Димов, Мирослав Будинов, Бранимир Костадинов, Мартин Ковачев се отличиха с пропуски. Все пак Ивайло Раденцов успя да върне едно попадение след брилянтно изпълнение на пряк свободен удар, а в последната минута Мартин Ковачев направи 2:2.

В следващия кръг от първенството на „Б“ група „драконите“ приемат отбора на Верея (Стара Загора) на 21 май, събота, от 18:00 ч. на "Градския стадион" в Русе.