Шалке влезе в групите на Лига Европа (видео)

Шалке 04 се класира за групите на Лига Европа през следващия сезон, след като приключи на пето място в крайното класиране на Будеслигата. В последния кръг на надпреварата тимът от Гезелнкирхен победи с 4:1 Хофенхайм и така си осигури директни визи за груповата фаза на втория по сила турнир в Европа.

Шалке взе комфортен аванс от два гола още до 15-ата минута. Първо Клаас-Ян Хунтелаар откри след центриране на Юнес Беланда, а след това Ерик Максим Чупо-Мотинг бе изведен зад защитата от Жоел Матип и след като преодоля вратаря удвои. В 41-ата минута Марк Ут намали, когато Тарик Елиунуси го намери в малкото наказателно поле, но след почивката Шалке подпечата успеха си нови два гола. Льорой Сане направи 3:1 след като бе изведен от Хунтелаар на стрелкова позиция, а минута преди края Фабиен Шер си отбеляза автогол за крайното 4:1 в полза на гостите.

По този начин Шалке финишира първенството с 52 точки на пета позиция. "Кралскосините" се възползваха от равенството между Майнц - Херта, което остави двата тима с по 50 точки. Това бе последен мач на старши треньора Андре Брайтенрайтер. Преди двубоя от клуба обявиха, че наставникът няма да води тима през следващия сезон.

Хофенхайм от своя страна финишира на 15-а позиция - на точка над опасната зона. Съставът от Зиндахайм може да бъде доволен от края на сезона, тъй като дълго време тимът бе в опасната зона, но в крайна сметка запази елитния си статут и за следващия шампионат. Възходът на Хофе бе свързан с назначаването на 28-годишния старши треньор Юлиан Нагелсман, който даде заявка за впечатляваща кариера през идните години.