Борусия (М) завърши сезона с победа и историческо постижение (видео)

Отборът на Борусия (Мьонхенгладбах) приключи сезона в германското първенство по най-хубавия начин - с победа. Отборът надигра с 2:0 като гост Дармщат 98 в мач от последния 34-и кръг на Бундеслигата. По този начин Борусия си гарантира и на теория четвъртото място в крайното класиране, след като това беше сигурно на 99.9% преди днешните срещи.

Борусия (М) завършва с 55 точки след 17 победи, 4 равенства и 13 загуби. Дармщат пък си бе осигурил оставането в елита в предишния кръг и днес не играеше за нищо. Тимът е 14-и в крайното подреждане с 38 точки, като приключва с 9 победи, 11 равенства и 14 поражения.

Головете за Борусия днес реализираха Торган Азар (31) и Андре Хаан (63). Хаан уцели греда за Борусия в 21-ата минута и гостите пропуснаха да излязат напред в резултата. Това обаче се случи 10 минути по-късно, когато братът на звездата на Челси Еден Азар - Торган, получи хубав извеждащ пас от Гранит Джака в противниковото наказателно поле, преодоля стража Лукаш Залуска и изпрати топката в опразнената врата. В 63-ата минута Хаан бе точен с глава след асистенция на Патрик Херман и "подпечата" успеха на гостите.

Борусия стана първият отбор в историята на Бундеслигата, който започва сезона с 5 загуби в първите 5 кръга, но след това успява да попадне в зона Шампионска лига. Пред тима в класирането успяха да завършат само Байерн (Мюнхен), Борусия (Дортмунд) и Байер (Леверкузен).