Леверкузен завърши сезона с голове (видео)

Леверкузен завърши сезона в Бундеслигата с домакинска победа с 3:2 над Инголщат. И двата отбора нямаше за какво да играят, тъй като Байер вече си бе осигурил третото място в класирането и участие в Шампионската лига, а съперникът им мястото си в елита.

Инголщат започна много по-активно и изненада домакините. Леки пропусна да открие резултата в 12-ата минута. Той обаче го направи четири минути по-късно, когато Лескано се измъкна от защитата и го намери пред опразнената мрежа. Играчите на Леверкузен не бяха концентрирани в защита, а в нападение рядко стигаха до опасни положения. Постепенно те започнаха да намират ритъма си и с първия точен удар в очертанията на вратата изравниха. Арангис бе намерен от Бранд и направи 1:1 в 31-ата минута. Шест минути по-късно Байер вече водеше след спорна ситуация. Белараби бе фаулиран и докато играчите на Инголщат се организираха, той бързо изпълни фаула и намери Кампл, за когото не бе проблем да прати топката покрай вратаря на гостите.

През второто полувреме Леверкузен заигра доста по-силно и след час игра Кийслинг отбеляза петия си гол за този сезон, с което направи резултата 3:1. Домакините пропуснаха да увеличат аванса си и в 69-ата минута Хартман даде надежди на гостите след точно изпълнена дузпа. Инголщад обаче не успя да стигне до изравяване, а в 79-ата минута Матип трябваше да избива от голлинията, след като Белараби се измъкна и преодоля вратаря Нийлан.