Лига на нациите по мини футбол - България - Израел

Елица Костова преодоля първия кръг на пресявките в Нюрнберг

Националката на България за "Фед Къп" Елица Костова се класира за втория кръг на квалификациите на турнира по тенис на червени кортове в германския град Нюрнберг с награден фонд 250 хиляди долара.
Поставената под номер 6 в пресявките Костова победи 17-годишната представителката на домакините Лена Рюфер с 6:2, 6:2 за 76 минути.

26-годишната българка допусна пробив за 1:2 в началото на мача срещу 1034-ата в световната ранглиста Рюфер, участващата с "уайлд кард", но след това спечели осем поредни гейма по пътя си към успеха.
Костова заработи 1020 долара и 12 точки за световната ранглиста, в която тя заема 205-ото място в момента.

В решаващия мач за влизане в основната схема утре българката ще срещне победителката от двубоя между Марина Мелникова (Русия) и Миртий Жорж (Франция).