Фенербахче е на финал в Евролигата след драма с продължение (видео)

Турският гранд Фенербахче ще играе на финала в Евролигата за първи път в историята си, след като късно снощи южните ни съседи се наложиха над Лаборал Куча с 88:77 след продължение във втория полуфинал от програмата на Final Four на най-авторитетния клубен турнир на Стария континент.

Богдан Богданович вкара 18 точки за победителите, Луиджи Датоме добави 15 точки, а Ян Весели и Екпе Юдо завършиха с по 14 точки.

Йоанис Борусис се развихри с „дабъл-дабъл“ за испанците – 22 точки и 10 борби, а Дариус Адамс и Ким Тили вкараха съответно по 19 и 13 точки.

„Фенерите“ влязоха силно в мача със серия от 13:0, като успяха да запазят по-голямата част от аванса си в края на първата четвърт – 23:15. През вторите десет минути играта вървеше кош за кош, като на някоко пъти Фенербахче успяваше да възстанови двуцифрения си аванс, но в края на първото полувреме Борусис и Адамс бяха в основата на серия от 11:4, която върна Лаборал Куча само на точка от съперника – 40:41.

В началото на второто полувреме играта отново вървеше кош за кош, а минималната разлика в полза на турците се запази. Все пак, в заключителните секунди на третата част Лаборал Куча стигна до обрат след тройка на Борусис за 57:55, а в началото на заключителните десет минути отново гръцкият баскетболист добави нови пет точки към актива си, а испанците увеличиха преднината си – 62:55.

В оставащото време баскетболистите на Фенербахе бяха по-агресивни и успяха да заличат преднината на съперника и да пратят мача в продължение – 72:72, а в допълнителните пет минути турците затегнаха защитата, а в нападение Богданович и Слукас бяха във вихъра си, което подсигури и историческата победа на Фенербахче – 88:77.