Оклахома елиминира Сан Антонио и ще се бори за титлата на Запад

Оклахома Сити се класира на финал в Западната конференция на НБА, след като отстрани Сан Антонио. В 6-ата среща от серията Оклахома Сити Тъндър спечели у дома със 113:99 и така взе общия успех с 4-2.
Звездите на домакините бяха на висота и с основен принос за успеха, като Кевин Дюрант вкара 37 точки, а Ръсел Уестбрук добави 28. Стивън Адамс се отличи с 15 точки и 11 борби, а Андре Роберсън вкара 14.

На финала в Конференцията Оклахома Сити ще се изправи срещу защитаващите титлата си Голдън Стейт, като първата среща е в понеделник в Оуклънд.

Гостите от Сан Антонио разчитаха на 40-годишния Тим Дънкан, който баче се отчете днес само с 19 точки. Но от тях 18 бяха вкарани преди почивката, а след това му беше трудно да се противопостави на защитата на Оклахома.

За Шпорите Кауи Леонард вкара 22 точки, а ЛаМаркъс Олдридж добави 18. Тъндър явно се оказва и неудобен за тях противник. В редовния сезон Сан Антонио допусна само една домакинска загуба, а в елиминациите Оклахома ги победи два пъти.

Тъндър поведоха с 47:29 в края на втората част след тройка на Уестбрук, а ответна тройка на Дънкан 2.3 секунди преди края на полувремето направи резултата 55:31 или увеличена преднина на домакините до 24 точки. Освен това, 31 точки за едно полувреме е най-слабата резултатност за Спърс за целия сезон за такъв период от мача.

В края на третата част Оклахома водеше с 91:65, а до края при завъртането на резервите на домакините позволи на Спърс да скъсят още пасива.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на Северна Америка (НБА), плейофи: