Пренебрегван нападател спаси Ливърпул срещу Челси (видео)

Отборът на Ливърпул се добра до равенство 1:1 в дербито с Челси в отлложения мач от 30-ия кръг в Премиър лийг. Домакините на "Анфийлд" се спасиха от поражението едва в добавеното време на мача, а героят за мърсисайдци бе резервата Кристиан Бентеке, който отбеляза изравнителния гол в 92-ата минута. Гостите пък могат да съжаляват за изпуснатата победа, тъй като изиграха доста добър мач и дълго време водеха в резултата след попадение на Еден Азар в 32-ата минута, който напомни за най-добрите си дни от миналата кампания и бе над всички с изявите си на терена.

Срещата стартира със сериозен натиск на Ливърпул, но атаките на "червените" приключваха без да застрашат сериозно Асмир Бегович. В 6-ата минута удар на Филипе Коутиньо бе блокиран от защитник. След това в 19-ата минута Даниел Стъридж изведе Роберто Фирмино в наказателното поле, но от малък ъгъл бразилецът не успя да отбележи.

Постепенно обаче Челси се окопити и дори взе инициативата. В 23-ата минута Еден Азар напредна отдясно и стреля, но Симон Миньоле спаси. В 32-ата минута белгиецът буквално се подигра със защитата на домакините, стигна до наказателното поле и с прецизен удар откри резултата - 0:1.

Това още повече вдъхнови лондончани и в 37-ата минута отличен шанс се откри и пред Бертран Траоре, който обаче стреля покрай вратата. В 41-ата минута пък Сеск Фабрегас опита изненадващ удар от дистанция и кълбото профуча до гредата.

Челси продължи да стои по-добре и в началото на втората част и отново Азар тормозеше защитата на съперника, като в 55-ата минута направи хубав пробив и стреля, но Миньоле спаси.

Ливърпул все пак се съвзе и в 60-ата минута бе близо до изравняването, като Адам Лалана изведе Стъридж на прекрасна позиция в наказателното поле, но изстрелът на нападателя бе блокиран по прекрасен начин от Бегович. Десетина минути след това обаче отново Миньоле бе поставен под напрежение след далечен удар на Траоре.

Емре Джан стреля от дистанция по посока вратата на Челси в 78-ата минута, но отново Бегович не бе много затруднен. В 87-ата минута резервата Шей Оджо получи великолепно центриране в пеналта, но отблизо не успя да отправи хубав удар и пропусна отличен шанс да изравни резултата. Само минута по-късно пък гостите можеха да решат всичко след отлична контраатака, но Педро Родригес пропусна сам срещу вратаря.

В добавеното време на мача обаче Ливърпул се добра до точката, а основна роля за това имаха две от резервите на тима. Оджо напредна отляво и центрира в наказателното поле, където Бегович не се намеси добре и подари топката на Бентеке, който отблизо на празна врата с глава оформи крайното 1:1.

Така Ливърпул събра актив от 59 точки и остава на 8-ото място в класирането, докато Челси е 9-ти с 49 точки.