Азаренка и Кербер аут от Рим

Две от фаворитките за спечелването на силния турнир в Рим при жените отпаднаха още във втория кръг. Виктория Азаренка загуби от румънката Ирина-Камелия Бегу, а Южени Бушар се справи с Анджелик Кербер.

Достигналата 1/4-финал в Мадрид Бегу отстрани шампионката от Индиън Уелс и Маями Азаренка в два сета - 6:3, 6:2. Беларускинята проби още в първия гейм, но опонентката й взе следващите четири, което й помогна да спечели и първия сет. И във втория на румънката й бяха достатъчни два пробива, за да затвори мача след малко повече от час игра.  В третия кръг тя ще срещне младата рускиня Даря Касаткина, победила квалификантката Мариана Дуке-Мариньо с 6:2, 6:2.

Канадката Бушар надви трудно шампионката от Аустрелиън Оупън Кербер с 6:1, 5:7, 7:5 в двубой, завършил с 10 пробива. Така бившата финалистка от “Уимбълдън” постигна първа победа срещу тенисистка от топ 10 за от 2014г. насам. В следващия си мач тя ще се изправи срещу чехкинята Барбора Стрицова, елиминирала миналата през квалификациите Хедър Уотсън с 6:4 6:2.

В други срещи от втория кръг американската квалификантка Кристина Макхейл преодоля Ана Иванович след 6:7 (3), 6:4, 6:1; третата в схемата Гарбине Мугуруса отстрани след само 47 минути Екатерина Макарова с 6:1, 6:0, а Тимеа Бачински се справи с Леся Цуренко след 6:2, 6:4.