Бивш нападател на Черноморец поведе Анжи към спасението (видео)

Аутсайдерът в руската Премиер лига Анжи отказва да се предаде. Тимът от Махачкала обърна с 2:1 като гост Рубин, но не напусна дъното на класирането, защото Кубан победи Локомотив (Москва) в столицата. Познатият у нас с изявите си за Черноморец (Бургас) Яник Боли вкара единия от головете за Анжи. Той изравни в средата на първото полувреме, след като Игор Портнягин беше дал преднина на Рубин. Победата за гостите стана факт с попадението на Дарко Лазич в 58-ата минута.

В началото Рубин подходи много офанзивно и заслужено откри резултата в 17-ата минута. Пресата на казанци свърши работа и топката беше отнета в противниковата половина. Гьокдениз Карадениз влезе в наказателното поле и достави перфектно центриране към Портнягин, който отблизо прати топката в мрежата. Домакините имаха още няколко положения, но стражът на Анжи Давид Юрченко показа завиден рефлекс след удари на Сергей Кисляк и Олег Кузмин. Кисляк обаче сбърка фатално в 33-ата минута и подаде на дебнещия Яник Боли, който хладнокръвно изравни. За бившия нападател на българския Черноморец (Бургас) това беше гол номер 8 през сезона.

Втората част започна с опасни удари на Лоренцо Ебесилио и Гьокдениз Карадениз. В 58-ата минута Ебесилио намери включилия се напред Дарко Лазич и сърбинът с глава разтсреля Сергей Рижиков. Последвалият мощен натиск на Рубин доведе до няколко великолепни възможности пред вратата на Юрченко, но нито Максим Канунников, нито резервата Владимир Дядюн успяха да пратят топката във вратата.

В 89-ата минута ветеранът Кузмин получи втори жълт картон и остави Рубин с човек по-малко. Анжи се защитаваше спокойно в добавеното време и си тръгна с така ценните три точки. В следващия кръг отборът на Руслан Агаларов приема друг от застрашените от изпадане - Мордовия, а след това гостува на вече спасилия се Криля Советов.