Кливланд отнесе Атланта и пак е на финал на Изток

Кевин Лов отбеляза 27 точки, а Леброн Джеймс вкара решителен кош 39.2 секунди преди сирената за победата на Кливланд със 100:99 срещу Атланта в мач от плейофите на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА). Кавс спечелиха серията в четири мача и ще играят финал в Източната конференция срещу победителя от двубоя между Маями и Торонто. Раптърс водят с 2:1 след третия мач.

Хоукс имаха шанс да спечелят мача в заключителните секунди, когато Леброн Джеймс пропусна стрелба от зоната за три точки и играчите на Атланта спечелиха защитната борба. Топката попадна в ръцете на основния реализатор Денис Шрьодер, който напредна към полето на Кавс, но беше заобиколен от Джеймс и Тристан Томпсън. Пойнт гардът на Хоукс обаче се подхлъзна и Кралят си върна топката 2.8 секунди преди сирената, изпращайки я към външната линия.

Кливланд стартира плейофите с победа в четири мача срещу Детройт, а във втория рунд не се затрудни и с Атланта в повторение на миналогодишния финал в конференцията. Освен всичко друго, Кавс вече имат баланс от 12:0 победи срещу Хоукс в плейофите.

Кевин Дюрант отбеляза рекордните в кариерата си 41 точки, а Оклахома Сити победи Сан Антонио със 111:97 и изравни плейофната серия от Западната конференция след четвъртия мач. Дюрант вкара 29 точки при 10/13 в стрелбата през второто полувреме на мача, а Ръсъл Уестбруук завърши срещата с "дабъл-дабъл" при 14 точки и 15 асистенции.