Тони наказа Юве на сбогуване, шампионите на колене след 6 месеца (видео)

Осигурилият си титлата в Серия "А" Ювентус допусна грешна стъпка в предпоследния кръг от първенството. "Бианконерите" очевидно бяха подценили гостуването си на последния Верона и си изпатиха лошо като загубиха с 1:2. Лука Тони наказа бившия си тим от дузпа в 43-ата минута и така ознаменува с попадение последния мач в кариерата си. Малко преди края той бе заменен и бе изпратен с аплодисменти от тифозите и на двата тима. Федерико Вивиани пък отбеляза втория гол в мача в 55-ата минута, а Пауло Дибала от дузпа в 94-ата минута вкара почетното попадение за гостите. Така веронци спряха серията от 10 поредни победи и общо 26 мача без загуба на торинци, чието последно поражение бе на 28 октомври 2015 година от Сасуоло (0:1). Но този успех бе само за престиж, тъй като тимът от града на Ромео и Жулиета е сигурен изпадащ в Серия "Б".

Масимилиано Алегри бе дал почивка на част от основните си играчи и шанс да играят като титуляри получиха футболисти като Нето, Квадво Асамоа, Марио Лемина, Стефано Стураро и Симоне Дзадза. Вместо да се възползват от дадения им шанс обаче повечето от тях определено разочароваха.

Началото на мача бе доста мудно. Домакините бяха малко по-активният от двата отбора и първи стигнаха до интересно положение в 27-ата минута, когато Вивиани стреля нелошо от границата на наказателното поле, но Нето спаси. Юве отговори с далечен, но неточен удар на Хуан Куадрадо, но в 37-ата минута веронци бяха много близо до откриване на резултата, когато Тони се освободи в наказателното поле и отправи удар, който обаче се отби от гредата.

В края на полувремето Юве леко се активизира и първо Куадрадо имаше добър шанс да стреля от воле в наказателното поле, но не намери добре топката и я прати над вратата. В 41-ата минута пък Пауло Дибала пропусна страхотна възможност, след като Симоне Дзадза му свали една топка с глава, аржентинецът напредна, но очи в очи с вратаря стреля покрай гредата.

В 43-ата минута обаче Верона получи доста спорна дузпа в своя полза. Ерос Писано потърси съприкосновение с Алекс Сандро в наказателното поле и падна, като съдията посочи бялата точка. Лука Тони пък хладнокръвно реализира в стил "Паненка" за 1:0.

Още в началото на втората част Верона удвои преднината си. В 55-ата минута Артур Йоница напредна отляво и пусна прекрасно центриране за Вивиани, който овладя и с бомбен удар бе точен за 2:0. Две минути по-късно домакините можеха да вкарат и трети гол след удар от движение на Урби Еманулсон, който профуча до гредата.

Юве опита да изнесе играта и в 60-ата минута Дзадза бе изведен в наказателното поле, но не успя да преодолее вратаря. Веднага след това обаче Верона създаде поредната си голова опасност и Вивиани направи пропуск от добра позиция.

В заключителните минути "старата госпожа" вдигна оборотите и първо гол на Дзадза бе отменен заради засада, а след това нападателят направи и пропуск отблизо като стреля покрай вратата. В добавеното време пък гостите останаха с човек по-малко, след като Алекс Сандро бе изгонен от игра. Въпреки това малко по-късно Дзадза бе съборен за дузпа, а Дибала от бялата точка оформи крайното 2:1 за веронци.

В крайна сметка Верона се поздрави с гръмка победа над шампиона, но този успех бе без особено значение. Тимът остава последен с 28 точки, а Юве запазва първото си място с 88 точки в актива си.