Ливърпул се върна към победите и в Премиър лийг (видео)

Ливърпул победи с 2:0 Уотфорд на "Анфийлд", след като в предишните два кръга селекцията на Юрген Клоп не успяваше да стигне до трите точки в шампионата. Джо Алън (35') и Роберто Фирмино (76') бяха точни днес.

Клоп бе направил доста промени в своя състав, като единствено Симон Миньоле, Алберто Морено и Филипе Коутиньо запазиха местата си. Кристиан Бентеке водеше атаката, а младите Шей Оджо и Кевин Стюарт отново получиха шанс за изява. Себастиан Прьодъл се завърна в 11-те на Уотфорд.

Още в петата минута Трой Дийни изведе добра Игало, но Алберто Морено успя да се върне много бързо и да избие топката, предотвратявайки много опасна ситуация. В 29-ата минута пред Игало се откри нова възможност, но този път Мартин Шкъртел игра добре в защита.

Десет минута преди почивката Ливърпул поведе. Коутиньо центрира от фаул, пращайки топката в наказателно поле, където Бентеке свали с глава към Алън, който се плъзна по тревата и стреля покрай Гомеш.

В началото на втората част Коутиньо пропусна две добри възможности за Ливърпул. В 56-ата минута пък Игало пропиля трети шанс за гостите, като този път нападателят се справи с Морено, но стреля встрани.

В 76-ата минута Роберто Фирмино удвои след индивидуален пробив и удар, при който Гомеш не реагира добре и позволи топката да влезе във вратата му за втори път. До края Бентеке пропусна две възможности да направи победата на домакините класическа.

Ливърпул е на осмо място с 58 точки - една по-малко от Уест Хам и два зад Саутхамптън. Мърсисайдци имат два мача до края на шампионата - домакинство срещу Челси през седмицата и гостуване на Уест Бромич в последния кръг. Уотфорд е 13-и.