Етър продължава по програма, вече мисли за "Б" група

В мач от 27-ия кръг на Северозападната "В" група Етър (Велико Търново) се наложи с 2:1 над Ботев (Козлодуй) като гост. През първата част липсваха чистите положение пред двете врати с изключение на удар на Петър Димитров от гостите, който бе спасен от вратаря. Две минути преди края на първото полувреме "виолетовите" откриха резултата. Петър Димитров стреля от 7-8 метра и след рикошет топката влезе за 0:1. През втората част "болярите" бяха по–активният тим на терена и търсеха гола. Второто попадение за Етър отново бе дело на Димитров. След центриране в 65-ата минута нападателят на гостите вкара с глава.
 Четири минути преди края на редовното време домакините намалиха резултата.
След този кръг лидерът Етър е със 73 точки и голова разлика 88:14, а втори е Ботев (Враца) със 72 пункта след като победиха Бдин във Видин.
 В следващия 28-и кръг играчите на Ферарио Спасов приемат третия в класирането Академик (Свищов), а врачани са домакини на Ботев (Козлодуй).

Стадион „Христо Ботев“ – град Козлодуй
Главен съдия: Никола Попов (София)
 Помощници: Веселин Мишев и Иван Вълчев (София)
Четвърти съдия: Ивайло Петров (Ловеч)
 Делегат: Юли Йоцов (Ловеч)

Стартов състав (Етър): Емил Михайлов, Радослав Анев, Мартин Николов, Михаил Минков(73 мин. Ивайло Русев), Иван Скерлев, Джихат Кямил, Александър Кирилов, Илиян Трифонов,Радослав Байчев(73 мин. Явор Генчев), Стефан Христов и Петър Димитров
Старши треньор: Ферарио Спасов