Пропадането на Тотнъм продължи и срещу "светците" (видео)

Доскорошният претендент за титлата в Премиър лийг Тотнъм не успя да се мобилизира в пълна степен, след като в началото на седмицата изгуби шансове за първото място, и днес претърпя на собствен терен поражение с 1:2 от Саутхамптън. Така селекцията на Маурисио Почетино записа трети пореден мач без победа и остана на 10 точки зад шампиона Лестър. Сон Хюн-Мин изведе "шпорите" напред в 16-ата минута, но с два гола на Стивън Дейвис (31' и 72') Саутхамптън стигна до пълен обрат.

В петата минута Роуз проби добре отляво и пусна към Ериксен, който стреля по земя, но Форстър спаси. Това бе и първата добра възможност в днешния двубой. В 11-ата минута Тадич пропусна още по-чисто положение, след като бе изведен от Мане и стреля по диагонала, но топката премина встрани от далечната греда.

В 16-ата минута Сон Хюн-Мин откри резултата. Ламела опита да изведе Кейн с подаване от дълбочина, но голмайсторът на Тотнъм се спря, тъй като бе в положение на засада. Сон обаче догони топката в близост до аутлинията, преодоля Фортсър, който излезе неразчетено, премина и покрай Ван Дайк и прати топката в опразнената врата. С това попадение головата сметка на "шпорите" от началото на сезона в шампионата набъбна на 68, което е рекорд за клуба в ерата на Висшата лига.

След като се оказаха догонващи, "светците" започнаха да атакуват по-опасно и в 31-ата минута заслужено изравниха резултата. Тадич овладя по перфектен начин дълго подаване на Мартина и намери технично Дейвис, който засече отблизо за 1:1. Лорис докосна топката, но така и успя да спре пътя й към вратата.

В добавеното време Кейн пропусна страхотна възможност да изведе отново Тотнъм напред. Нападателят се пребори за топката с Мартина и Фонте, като последният претендираше, че срещу него е извършено нарушение. Сигнал не последва, а Кейн стреля отблизо, макар че можеше да потърси и подаване. Форстсър обаче успя да избие.

В 72-ата минута гостите стигнаха до пълен обрат. Стивън Дейвис комбинира добре с Тадич, след което стреля много точно от границата на наказателното поле, пращайки топката в долния десен ъгъл на вратата на Лорис.

В добавеното време Шадли имаше страхотна възможност да донесе точката на домакините, но Форстър някак успя да избие с крак неговия удар.

Тотнъм остава на второ място с актив от 70 точки. Саутхамптън пък измести Уест Хам от шестата позиция и вече гледа към Европа.