Сити и Арсенал не се победиха за радост на Манчестър Юнайтед (видео)

Манчестър Сити и Арсенал не успяха да се победят в дербито от предпоследния кръг на Премиър лийг, завършвайки при резултат 2:2 сблъсъка си на "Етихад". "Гражданите" на два пъти повеждаха с голове на Серхио Агуеро (8') и Кевин де Бройне (51'), но Арсенал успяваше да изравни чрез Оливие Жиру (10') и Алексис Санчес (68'). Този резултат може да се окаже с големи последствия за Манчестър Сити, тъй като още през седмицата Ман Юнайтед има шанс да измести градския си съперник от четвъртото място, ако успее да победи Уест Хам в отложен мач от първенството.

Двубоят бе последен на "Етихад" за мениджъра Мануел Пeлегрини, който след края на сезона ще бъде заменен от Пеп Гуардиола.

Келеши Иеанашо и Еляким Мангала започнаха за домакините за сметка на Туре Яя, който остана на скамейката за началото, и контузения капитан на Ман Сити Венсан Компани.

Месут Йозил пропусна двубоя за Арсенал заради контузия. Дани Уелбек стартира като партньор на Оливие Жиру в атаката на "топчиите". Габриел Паулища замени контузения Пер Мертезакер в центъра на отбраната.

Домакините започнаха по-силно и в осмата минута закономерно поведоха. Фернандиньо свали с глава към Агуеро добро центриране на Навас, аржентинецът се справи с Елнени и стреля точно в ъгъла - 1:0. Минута след това Клиши сътвори огромна глупост, опитвайки се да върне с глава към Харт при една безобидна ситуация. Левият бек на "гражданите" бе доста неточен и за малко не си отбеляза автогол. Топката чукна гредата и излезе в корнер. Елнени центрира от ъгловия удар, а Жиру изпревари Мангала и засече с глава, изравнявайки резултата.

В 16-ата минута Агуеро пропусна отново да изведе Сити напред. Топката обаче премина над вратата след рикошет в крака на Паулища. Няколко минути след това Уелбек получи контузия и бе заменен от Уилшир. Домакините наложиха нов натиск в края на полувремето, но така и не успяха да променят равенството до почивката.

В 51-ата минута Кевин де Бройне възстанови преднината на Манчестър Сити. Белгиецът се пребори за една топка с Белерин в централната зона, след което напредна сам и стреля от пеналтерията, пращайки топката до близката греда на вратата на Чех. Три минути след това Келеши Иеанашо пропусна много добра възможност да вкара трети гол, като стреля неточно.

В следващите минути Арсенал натисна и Жиру имаше две възможности, от които не успя да се възползва благодарение и на добрите намеси на Отаменди. В 67-ата минута Уолкот изскочи зад отбраната на Сити и се озова очи в очи с Харт, който бързо скъси ъгъла. Уолкот обаче стреля много неточно. Минута след това Алексис Санчес проби добре през центъра, направи двойно с Жиру, след което шутира безупречно от границата на наказателното поле - 2:2.

В 74-ата минута Агуеро и Де Бройне комбинираха брилянтно, но ударът на аржентинеца премина на сантиметри встрани. Две минути преди края късметът обърна гръб на домакините, след като Бони нанесе страхотен удар от въздуха, след който топката срещна напречната греда.

Арсенал е на трето място с 68 точки, докато Сити има три по-малко. Ако Манчестър Юнайтед спечели оставащите си два мача, ще измести "гражданите" от четвъртото място. Арсенал се нуждае само от точка срещу Астън Вила в последния кръг, за да си гарантира място в ШЛ за 20-и пореден сезон.