"Грифоните" разбиха Самп в дербито на Генуа (видео)

Отборът на Дженоа разби с 3:0 Сампдория в дербито на Генуа пред препълнените трибуни на "Луиджи Ферарис" в мач от 37-ия кръг на Серия "А". Още в третата минута Леонардо Паволети откри, а в 26-ата минута Сусо. Испанецът довърши "моряците" със своя втори гол в 74-ата минута. Фернандо в 77-ата удари гредата за символичните домакини, които въпреки поражението се спасиха.

Отборът на Дженоа разби с 3:0 Сампдория в дербито на Генуа пред препълнените трибуни на "Луиджи Ферарис" в мач от 37-ия кръг на Серия "А". Още в третата минута Леонардо Паволети откри, а в 26-ата минута Сусо удвои аванса. Испанецът довърши "моряците" със своя втори гол в 74-ата минута. Фернандо в 77-ата удари гредата за символичните домакини, които въпреки поражението се спасиха.

Винченцо Монтела заложи на опитните Анджело Паломбо и Антонио Касано от първата минута, тъй като при поражение и победи на Карпи и Фрозиноне, Самп рискуваше да решава оставането си в последния кръг. Въпреки хубавата хореография на тифозите от "Курва Суд" на "Мараси", домакините започнаха отчайващо.

Още в третата минута Паволети вкара своя 13-и гол за сезона, като изпревари Емилиано Вивиано и прати топката в мрежата под агитката на "моряците". Попадението му е трето в градското дерби след двете през първия полусезон, които не бяха достатъчни за нищо друго, освен за почетна загуба с 2:3. Преотстъпеният от Милан Сусо с хубав удар удвои в 26-ата минута, а до края на първата част играчите в синьо не успяха да се върнат в срещата. Единствено Роберто Сориано пропусна добра възможност.

Второто полувреме Фабио Куалярела отправи опасен удар, но Еудженио Ламана спаси. В 74-ата минута Сусо със своя шести гол за "грифоните" в 17 мача довърши Сампдория. Испанецът получи подаване от Полверети и без проблем направи резултата класически.

Няколко минути по-късно Фернандо удари гредата на Дженоа, а до края повече попадения не паднаха. Така "грифоните" прекъснаха серията си от четири поредни дербита без успех - едно равенство и три загуби. От 1995 година в дербито, който вкара първи, никога не пада и така се случи и днес.

Дженоа е на десето място с 46 точки, като прекъсна серията от две поредни поражения в калчото. Интересното е, че момчетата на Гасперини имаха едва една победа над Интер и четири загуби в последните пет двубоя.

Разочаровалите тотално през този сезон играчи на Сампдория са 15-и с актив от 40 точки, като отново не дадоха поводи за радост на тифозите си в последното домакинство за сезона. Все пак най-важната новина е, че тимът остава в Серия "А" и няма да трепери в гостуването на Ювентус в последния 38-и кръг.