Незабравима вечер за Лестър - Бочели, Варди и титла в ръцете на героите (видео и галерия)

Лестър победи с 3:1 Евертън в последния си мач на "Кинг Пауър Стейдиъм" за този незабравим сезон за "лисиците", които в понеделник узакониха първата си шампионска титла в 132-годишната история на клуба. След последния съдийски сигнал Клаудио Раниери и неговите възпитаници получиха и трофея.

Джейми Варди (5' и 65'-дузпа) вкара два гола днес, но пропусна да запише хеттрик, тъй като не бе точен при втората дузпа в полза на домакините. Анди Кинг (33') добави още един гол, а Кевин Миралас вкара почетното попадение за Евертън.

Роберт Хут и Даниел Дринкуотър са наказани и вместо тях започнаха Марчин Василевски и Анди Кинг. Голмайсторът Джейми Варди се завърна след санкция от два мача. Умар Ниасе и младият Матю Пенингтън стартираха за Евертън.

Празненствата на "Кинг Пауър Стейдиъм" започнаха с две изпълнения на специалния гост Андреа Бочели. Световноизвестният италиански оперен певец изпълни Nessun Dorma и Con Te Partiro. Той бе с фланелка на Лестър, а на сцената до него бе Клаудио Раниери.Празникът на Лестър

Мениджърът на "лисиците" пък поздрави феновете на отбора и заяви, че титлата се дължи най-вече на тях. Последва традиционният в такива случаи шампионски шпалир, направен от играчите на Евертън в чест на новия първенец.

Иначе празничното настроение на футболистите не попречи по никакъв начин на поредното им убедително представяне на терена. Още в петата минута Джейми Варди откри резултата, след като засече от малкото наказателно поле страхотно центриране на Анди Кинг. Това бе гол №23 за нападателя в Премиър лийг от началото на сезона. Емблематичният халф на Лестър сам удвои резултата в 33-ата минута. Марез проби отдясно, преодоля Бейнс и подаде към Кинг, който завърши по перфектен начин за 2:0.Празникът на Лестър

В началото на втората част Ниасе можеше да намали, но Каспер Шмайхел, който бе излязъл извън своето наказателно поле, успя да избие с глава прехвърлящия удар. В 59-ата минута отново стражът на Лестър бе над всички, спасявайки удар отблизо на Лукаку. Фукс пък пропусна да увеличи преднината на домакините.

В 64-ата минута Пенингтън събори Варди в наказателното поле - дузпа за "лисиците". Голмайсторът на Лестър бе точен от бялата точка, увеличавайки сметката си на 24 попадения - едно по-малко от лидера при реализаторите Хари Кейн. Шест минути по-късно Гибсън препъна Шлуп в наказателното поле, което доведе до втора дузпа за домакините. Този път Варди стреля над вратата, пропускайки златна възможност да се изравни с Кейн по голове.

Две минути преди края Евертън все пак успя да стигне до почетно попадение след добър индивидуален пробив на Кевин Миралас. Шмайхел се ядоса изключително много на този гол, който му попречи да запише чиста мрежа.

Лестър вече има актив от 80 точки. Евертън е 12-и, с 44 пункта.

Легендата на клуба Алън Бърчънал изнесе трофея на терена, докато внукът на най-възрастната почитателка на Лестър връчи купата в ръцете на Клаудио Раниери и капитана Уес Морган.Празникът на Лестър