Смяна на караула - ЦСКА (М) пак е начело (видео)

ЦСКА (Москва) си върна лидерската позиция в руската Премиер лига след минимална, но много ценна победа срещу Терек с 1:0. Шевдският национал Понтус Вернблум отбеляза единствения гол в мача на "Арена Химки", след който отборът на Леонид Слуцкий отново има аванс от 2 точки пред Ростов, а до края на сезона остават само три кръга.

"Армейците" доминираха преди почивката, но направиха доста пропуски. През второто полувреме московчани действаха предпазливо, с цел да задържат преднината си. В 80-ата минута гостите от Грозни останаха с човек по-малко, след като за втори жълт картон беше изгонен Люк Уилкшир.
Доскоро Терек имаше само две поражения и се бореше за класиране в евротурнирите, но трите поражения с по 0:1 от Уфа, Краснодар и Криля Советов отказаха тима на Рашид Рахимов от амбициите му. За ЦСКА обаче победата нямаше алтернатива, особено след като вчера Ростов надви Локомотив (Москва) и оглави таблицата.

В състава на "армейците" се завърна младата надежда Александър Головин. Той замени контулизия си във финала за Купата на Русия срещу Зенит Аарон Оланаре и действаше като ляво крило. Зоран Тошич атакуваше отдясно, а Роман Ерьоменко помагаше от втора позиция на изнесения напред Ахмед Муса.
Много бързо си пролича, че гостите едва ли ще успеят да се противопоставят на постоянните атаки към вратата на Евгений Городов. В 7-ата минута Вернблум беше оставен непокрит на далечната греда, но ударът му с глава прати топката в аут. В 12-ата стражът на Терек спаси изстрел на Василий Березуцкий, но натискът на ЦСКА ставаше все по-яростен и в средата на полувремето Вернблум откри резултата. Шведът засече центриране на Алан Дзагоев от фаул и върна столичани на върха във виртуалното класиране.

След гола футболистите на Терек стигнаха само до една по-опасна ситуация пред вратата на Игор Акинфеев, но руският национал се справи със силния удар на Мачей Рибус. Рахимов се ядоса на слабата игра на Георге Грозав и го смени още преди почивката с Игор Лебеденко, а домакините претендираха за неотсъдена дузпа, след като Рибус задържа в наказателното поле Марио Фернандес.
В началото на втората част гостите се активизираха, но не стигнаха до нищо по-интересно в офанзивен план. В един момент темпото рязко спадна и изглеждаше сякаш никой от съперниците няма желание да потърси промяна на резултата. 10 минути преди края Уилкшир фаулира влезлия като резерва Роман Широков и спря бърза контра. За това си действие австралиецът получи втори жълт картон от Владимир Москальов и остави тима си в намален състав.

След днешната загуба Терек остана на 6-о място с 41 точки, колкото има и Спартак (Москва), но Ивелин Попов и компания са с мач по-малко.