Юношите на Славия удариха Левски и гледат към титлата

Славия постигна важна победа с 2:1 срещу Левски в столично дерби от 31-ия кръг на Елитната юношеска група до 19 години и остава с най-добри позиции в битката за титлата.

Славия има 63 точки, колкото и Лудогорец, но белите са с два мача по-малко. Литекс е на 3-а позиция с 59 точки от 26 мача, а Ботев (Пловдив) се наложи с 2:0 над Септември (София) и с 57 точки от 28 мача заема 4-а позиция.

Белите имаха предимство още при стартовите състави, след като от Левски решиха да дадат почивка на водещите си играчи като Георги Янев, Алекс Боримиров, Георги Шейтанов и Ивайло Найденов, които да бъдат свежи за финала за Купата на БФС при набор 1998. Там сините спорят с Литекс, а срещата ще се играе във Враца през седмицата.

Славия откри резултата в 15-ата минута чрез Фабиен Георгиев, който наказа грешка на сините при изнасяне на топката от аут. Халфът на Славия открадна топката около дъгата на пеналта и я прати в мрежата на вратаря Антон Илиев.

В 23-ата минута Атанас Кабов от Левски пропусна сам срещу вратаря на Славия Антониос Стергиакис, а Цецо Вачев върна жеста пред вратата на домакините. В 36-ата минута пък дясното крило на Славия Денис Николов разтресе горната греда.

Левски изравни в първата минута на второто полувреме чрез Николай Стоянов, който в средата на първата част замени контузилия се Динко Митрев. По идентичен начин белите сбъркаха, а Стоянов наказа вратаря им.

Славия можеше да излезе напред в 75-ата минута, но от 3 метра Йордан Попов прати топката над вратата. Минута по-късно изтърва и резервата на гостите Виктор Теодосиев.

В 89-ата минута подаване от дясно намери Йордан Попов, който от 2 метра не сбърка. В добавеното време един от лидерите на Левски Алекс Боримиров не сдържа нервите си и ритна вратаря на Славия, заради което беше изгонен с директен червен картон от съдията Стефан Апостолов.

В Стара Загора пък пратиха да следят съдията Неделчо Гаджалов на мача Верея- Черноморец и информациите са, че реферът е бил доста благосклонен към домакините.

Другите резултати от 31-ия кръг в Елитната юношеска група до 19 години: Верея (Стара Загора)- Черноморец 2:0, Черно море (Варна)- Берое 3:0, Локомотив (ГО)- Лудогорец 0:3, ЦСКА- Пирин (Благоевград) 0:2, Монтана- Нефтохимик Бургас 1962 1:0, ФК София- Локомотив (Пловдив) 0:3.