Хофе с важна победа за оставане в елита (видео)

Отборът на Хофенхайм обърна до 2:1 Инголщат 04 в мач от 32-ия кръг на Бундеслигата. Щефан Лекс откри резултата за гостите в 17-ата минута, но попадения на Марк Ут (37) и Надием Амири (84) зарадваха публиката. С успеха Хофе има аванс от четири точки пред 16-ия Айнтрахт (Франкфурт), който е на мястото за бараж.

В 17-ата минута Марвин Матип отправи далечно подаване към наказателното поле, Щефан Лекс беше изпуснат и отблизо реализира в полза на гостите. Хофе създаваше достатъчно нападения, но им липсваше последният пас. В 37-ата минута той дойде от Андрей Крамарич, който насочи към Марк Ут и нападателят реализира в далечния ъгъл - 1:1.

В 52-ата минута Кевин Фоланд беше фаулиран от Роберт Бауер в наказателното поле. Йоран Нийлан обаче успя да парира дузпата, бита от Крамарич. Домакините владееха топката през втората част в търсене на гол, а Инголщат играеше на контраатаки. В 84-ата минута Хофенхайм успя да вкара след добър пробив по дясното крило и сервирана ниска около дузпата. Надием Амири насочи по земя към далечния ъгъл и въпреки че топката не беше много силна, вратарят не успя да играе с нея - 2:1.

Снимка: Getty Images/Guliver