Глътка въздух за Евертън (видео)

Евертън стигна до първи успех в последните си осем шампионатни срещи и намали малко напрежението над мениджъра Роберто Мартинес. "Карамелите" спечелиха домакинството си на Борнемут с 2:1.

Двата отбора си размениха по един гол в рамките на две минути в началото на срещата. Том Клевърли изведе домакините напред с прецизен удар, но секунди по-късно Марк Пю изравни след неразбирателство в защитата на съперника. Лейтън Бейнс донесе успеха на Евертън в 64-ата минута, след като бе намерен в наказателното поле от Клевърли.

Победата е малко утешения за един разочароващ сезон за "карамелите", които са на 11-а позиция с 44 точки. Слабите резултати в първенството и отпадането от Купата на Англия след загубата от Манчестър Юнайтед предизвика протести сред феновете, а част от тях за пореден път поискаха оставката на мениджъра.

Срещата бе демонстрация на силните и слабите страни на Евертън. Голът на Клевърли след отлична комбинация бе олицетворение на атакуващия футбол, който Мартинес проповядва. Изравнителното попадение обаче показа нагледно проблемите в защита. При гола Калъм Уилсън избута дебютанта Матю Пенингтън преди да центрира и топката да стигне до Пю.

"Карамелите" доминираха през второто полувреме и логично победоха с 2:1, но за пореден път си създадоха нервни моменти, тъй като не успяха да реализират трети гол. Борнемут можеше и да стигне до изравняване. Влезлият като резерва Беник Афобе пропусна с глава от близко разстояние, а Уилсън искаше дузпа след сблъсък с Джон Стоунс. Гостите допуснаха трета поредна загуба, но те не се чувстват застрашени от отпадане.