Нов "черно-бял" триумф в дербито, "смърфовете" на финал за Купата на БФС

Локомотив постигна нов успех в пловдивското дерби срещу Ботев. Само два дни след триумфа с 2:1 при мъжете, сега юношите на черно-белите елиминираха вечния си съперник в полуфинал за Купата на БФС при набор 2000, съобщава Plovdiv24.bg. Ботев победи с 2:0 на реванша в Коматево, но с общ резултат 3:2 напред продължава Локомотив.

Двубоят на базата на "канарчетата" бе изгледан от близо 450 зрители. Сред тях беше треньорът на представителния тим на Ботев Николай Костов, както и помощниците на Илиан Илиев в Локо - Петър Пашев и Георги Костадинов.

Голяма част от пловдивското дерби видяха и футболистите на Ботев, които се подготвяха за своята следобедна тренировка.

Сред зрителите седна и директорът на детско-юношеската школа на Локомотив Митко Джоров, а близо до него беше бившият треньор на вратарите на Пирин и Монтана Мирослав Митев.

Юношите на Ботев доминираха изцяло в мача и откриха резултата още в 18-ата минута. Четвърт час по-късно падна и второто попадение, като автор и на двете бе Иван Василев.

До края на двубоя "канарчетата" изпуснаха няколко изгодни ситуации, в които можеха да докарат нещата поне до изпълнения на дузпи.

Снимка: sport.plovdiv24.bg