Аршинкова и Стаматова с успехи в Турция

Българките Юлия Стаматова и Петя Аршинкова се класираха за втория кръг на турнира по тенис на червени кортове в турския град Маниса с награден фонд 10 хиляди долара. Поставената под номер 4 Стаматова се прави без особени проблеми с участващата с "уайлд кард" представителка на домакините Зейбеп Наз Йозтюрк с 6:2, 6:2 за 79 минути. Така за място на четвъртфиналите тя ще срещне Джемре Анъл от Турция.

Осмата в схемата Петя Аршинкова, която днес празнува 18-и рожден ден, си направи хубав подарък с успех над друга туркиня Екин Ерчетин с 6:2, 6:1 за 69 минути. Във втория кръг тя ще срещне сънародничката си Габриела Михайлова. 19-годишната квалификантка Михайлова вчера победи убедително с 6:1, 6:1 представителката на домакините Алара Шенер.

Междувременно Диа Евтимова отпадна от турнира Hammamet Open в Тунис, с награден фонд 10 хиляди долара. В среща от първи кръг Диа, която бе поставена под номер 1 в основната схема, загуби от рускинята Анна Макхоркина с 4:6, 3:6. По-късно днес в надпреварата на двойки ще играят Кристин Йорданова и Никол Йорданова.