Свирепа битка: Рома би Наполи, Нинджата короняса Юве

Отборът на Рома победи с 1:0 Наполи и завърза битката за второто място в Серия "А". В герой на мача се превърна Раджа Наинголан, който прониза Хосе Рейна в последната минута. Попадението на Нинджата ще намери и по-специално място в историята, тъй като то сложи печат под новата титла на Ювентус. Старата госпожа води с 12 точки пред "адзурите" от Неапол, което вече обезмисля борбата за първото място. За сметка на това битката за втората позиция, която праща директно в групите на Шампионската лига, където са големите пари, става свирепа. Преднината на Наполи пред "вълците" вече е само две точки.

Гостите от Неапол бяха по-активни в по-голямата част от мача на "Олимпико". Пропуски преди почивката направиха Дрис Мертенс и Гонсало Игуаин. Голмайсторът на състава на Маурицио Сари днес нямаше шанс да се разпише, а в 26-ата минута съдията Орсато отмени правилно негов гол заради засада.

С отлични изяви в срещата се отличи стражът на домакините Войчех Шчесни, който спаси 2-3 сигурни гола. В 82-ата минута Марек Хамшик се оказа на чудесна позиция, но Антонио Рюдигер изби в последния момент топката в ъглов удар. Така се стигна до последната минута на редовното време, когато влезлият като резерва Франческо Тоти спря отличнo една дълга топка, последва комбинация между няколко играчи на Рома и матиращ шут на Наинголан от границата на наказателното поле.

Това бе краят на мача и на интригата около титлата, а сега пред двата тима предстоят много важни битки, които носят ключа към Шампионската лига и пачките. Римляните имат гостувания на Дженоа и Милан и домакинство на Киево. Наполи пък приема Аталанта и Фрозиноне и гостува на Торино.