Голдън Стейт спечели четвъртия мач срещу Хюстън с рекордна стрелба

Клей Томпсън отбеляза 23 точки за отбора на Голдън Стейт, който записа рекорд в плейофите с 21 точни стрелби от зоната за три точки при победа над Хюстън. Уориърс спечелиха със 121:94 четвъртия мач от серията в Западната конференция на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА) и поведоха с 3:1 победи.

Голдън Стейт постигна гръмка победа, но Стеф Къри не игра изобщо през второто полувреме на срещата в Хюстън, след като получи травма в коляното на десния крак. Миналогодишният най-полезен играч в лигата се завърна след лечение на контузия в глезена, но се изкълчи коляното си в последните секунди на първото полувреме и изглеждаше, че има затруднения при изправяне. Той излезе с отбора за второто полувреме и разговаря с треньорите по време на загрявката, след което се прибра в съблекалнята за постоянно.

Уориърс се справиха и без Къри, след като започнаха да стрелят по-често от далечно разстояние и отбелязаха цели 41 точки само през третата част. Те подобриха собствения си рекорд за тройки в плейофите 2:30 минути преди края, когато точен беше Брендън Ръш.