Очаквайте в 17:00 - Женско футболно първенство: Пълдин - Локомотив (Стара Загора)

Автогол съживи Айнтрахт и изпрати Хановер 96 надолу (видео)

Щастлив рикошет шест минути преди края донесе драматичната победа на Айнтрахт (Франкфурт) с 2:1 над Майнц 05 в мач от 31-ия кръг на Бундеслигата. Попадението, което беше записано като автогол на името на Щефан Бел, даде голям тласък на домакините в борбата им за спасение, като те вече са само на точка от 16-ия Вердер (Бремен), който засега заема мястото за плейоф. Успехът на Айнтрахт днес доведе и до това, че след 14 години в елита Хановер 96 изпадна и на теория. До края има три кръга, но в последния съперници са Франкфурт и Вердер, което означава, че съставът от Долна Саксония няма как да се докопа до баража.

Срещата на "Комерцбанк Арена" беше с голям залог и за Майнц, тъй като евентуална победа щеше да доближи тима на една точка от място в Шампионската лига. Нещата потръгнаха добре за гостите, които в 18-ата минута поведоха в резултата след ювелирно изпълнение на фал от Даниел Брозински.

Възпитаниците на Нико Ковач изравниха десет минути по-късно, когато включване на капитана Марко Рус завърши с точен изстрел след разбъркване.

След това се заредиха опасности и пред двамата вратари, които обаче днес бяха отлични. Двубоят беше двуостър и късметът се усмихна на домакините. В 84-ата минута Бастиан Очипка пусна находчив пас към Енис Бен-Хатира, който опита центриране, но топката се отклони в тялото на Бел и прехвърли Лорис Кариус за скъпоценното 2:1.

Сега Айнтрахт трябва да продължи да печели точки и в оставащите си двубои срещу Дармщат 98 и Борусия (Дортмунд), а директният сблъсък с Вердер на 14 май може да реши голямата въпросителна кой ще последва Хановер 96 във Втора Бундеслига.

На "05" му предстоят мачове срещу Хамбургер ШФ, Щутгарт и Херта, като успокоителното за отбора е, че и седмото място в крайното класиране ще дава виза за Лига Европа.