Хазуров и Демона вкараха 10 гола за поредния разгром на ЦСКА (видео+галерия)

ЦСКА постигна поредната си разгромна победа в Югозападната "В" група, след като в мач от 29-ия кръг надигра Германея (Сапарева баня) с 10:0. Всички попадения в двубоя реализираха двама футболисти на армейците - Костадин Хазуров наниза 6, а Николай Цветков добави останалите четири гола.

Резултатът откри Костадин Хазуров в 7-ата минута, когато се разписа отблизо с глава след центриране от корнер. Само четири минути по-късно таранът на армейците падна в наказателното поле и реферът Кристияна Гутева отсъди спорна дузпа, която Хазуров без проблем вкара за 2:0 за ЦСКА.

Германея - ЦСКА

В 29-ата минута голмайсторът на червените оформи своя хеттрик. Тогава Александър Александров проби отляво и върна отлично към Петър Витанов. Халфът шутира по земя, топката се насочи към Хазуров, който я отклони с пета и тя попадна за трети път в мрежата на Германея.

Само 180 секунди по-късно нова добра армейска атака завърши с изстрел на Александров, който Спасов спаси. В следващата ситуация пред вратата на Германея Момчил Цветанов вкара, но попадението бе отменено поради спорна засада.

Четвъртият гол обаче бе въпрос на време и той падна в 34-ата минута. Негов автор стана Николай Цветков, който реализира след насочващ удар по земя от 25 метра, който завари неподготвен Спасов.

Три минути по-късно червените за малко не си отбелязаха куриозен автогол. Николай Дичев опита да остави топката на стража Стоян Колев, но тя се удари в крака на защитника и промени своята траектория. За негов късмет Колев догони топката и я улови на метър пред голлинията.

Това като че ли ядоса футболистите на Христо Янев, които в 41-ата и 42-ата минути нанизаха нови две попадения. Първо Николай Цветков реализира от фаул, не и без помощта на вратаря, а след това Костадин Хазуров покачи на 6:0 с четвъртия си гол през първата част.

Само за минута след началото на втората част ЦСКА на три пъти можеше да вкара нов гол. Първо Хазуров стреля в дясната греда, а Стоев спаси при добавката на Цветанов. Секунди по-късно отново Хазуров не уцели отблизо вратата. Последваха опасни шутове на резервата Головодов и Цветков, които за късмет на символичните домакини не намериха целта.
Нещата се промениха в 60-ата минута, когато червените вкараха нови два бързи гола, а техни автори станаха познатите Цветков и Хазуров.
В 72-ата минута Цветков вкара четвъртия си гол в този мач. Тогава Хазуров получи извеждащо подаване, Спасов излезе и пресече паса, но прати топката в краката на Цветков, който почти от центъра на терена я изпрати в празната врата - 9:0 за ЦСКА.
64 Германея - ЦСКА 0:10
Крайното 10:0 оформи Хазуров в 87-ата минута, а до края на срещата можеше да се разпише още веднъж, но изстрелът му с глава от 5-6 метра излезе в аут.

ГЕРМАНЕЯ - ЦСКА 0:10

0:1 Костадин Хазуров 7