ПСЖ с дубъл във Франция

Пари Сен Жермен вече си осигури дубъл във Франция, след като спечели Купата на лигата. Столичани се наложиха с 2:1 във финала срещу Лил, като попаденията отбелязаха Хавиер Пасторе и Анхел ди Мария. Това е трета поредна Купа на лигата за ПСЖ, който вече си осигури и титлата в шампионата. ПСЖ може да постигне и требъл, ако се наложи във финала на турнира за Купата на Франция над Олимпик Марсилия.

Успехът над Лил не дойде лесно за парижани. Те откриха резултата в 40-ата минута чрез Пасторе, но малко след подновяването на играта Сидибу изравни. В 70-ата минута ПСЖ остана с човек по-малко на терена след изгонването на Адриен Рабио. Столичани обаче не трепнаха и само четири минути по-късно Анхел ди Мария се възползва от грешка в отбраната на "договете" и донесе победата на ПСЖ, както и трофея, който е шести в историята на турнира за ПСЖ и трети пореден.