Локомотив (ГО) победи Спартак (Плевен), Тихомир Кънев избухна с хеттрик

Отборът на Локомотив (ГО) надигра застрашения от изпадане тим на Спартак (Плевен) с категоричното 5:1 в мач игран на стадион "Локомотив" в Горна Оряховица.

Гостите от Плевен откриха резултата в 15-ата минута, когато след удар на Долапчиев, топката се удари в гредата и влезе за 0:1.
Домакините реагираха веднага и в 20-ата минута Почански изравни. Седем минути по–късно Тихомир Кънев изведе "железничарите" напред в резултата.

Футболистите на Томаш бяха по–активният отбор на терена и логично стигнаха до ново попадение. В 49-ата минута отново Кънев бе точен с глава за 3:1. Четири минути по–късно неудържимият Кънев  разпечати за четвърти път вратата на гостите и оформи своя хеттрик. В 74-ата минута Почански вкара за 5:1.
До края на мача не се стигна до нов гол. След последния съдийски сигнал домакините направиха "влакчето на победата" и пяха с феновете.

Стартови състави:

Локомотив: Колев, Мицаков, Иванов, Пенев, Фиданин, Мечев, Желев, Суда, Апостолов (59 Балъков), Почански (80 Байдаков), Кънев (68 Алексиев)

Старши треньор:  Александър Томаш

Спартак: Пантев, Гергов, Радев, Гарев(Михайлов), Иванов(Васев), Дяков, Атанасов, Апостолов, Георгиев, Тодоров, Долапчиев

Старши треньор: Роберт Петров