Рафа Бенитес измъкна златна точка от любимия си "Анфийлд" (видео)

Нюкасъл взе много важна точка в битката за оцеляване, стигайки до 2:2 в гостуването си на Ливърпул, след като "свраките" изоставаха с два гола. Мърсисайдци тотално доминираха преди почивката и взеха заслужен аванс от две попадения, реализирани от Даниел Стъридж (2') и Адам Лалана (30'). Второто полувреме се разви по много по-различен начин, след като още в 48-ата минута Папис Демба Сисе намали след поредната груба грешка на Симон Миньоле. В 66-ата минута Джак Колбек изравни. Така завръщането на Рафаел Бенитес на "Анфийлд" се оказа успешно. Испанецът бе радушно посрещнат от феновете на "червените".

Коло Туре започна в центъра на отбраната на Ливърпул за сметка на Мамаду Сако, който бе изваден от състава, тъй като е разследван от антидопинговата комисия на УЕФА. Даниел Стъридж стартира на върха на атаката вместо контузения Дивок Ориги. Юрген Клоп пък даде почивка на Натаниел Клайн, Лукаш Лейва и Филипе Коутиньо, като последните двама се появиха като резерви. Рафаел Бенитес заложи на същия състав, който взе точка от Манчестър Сити във вторник.

Двубоят започна по идеален за домакините начин, след като 76 секунди след първия съдийски сигнал Ливърпул вече водеше в резултата. Мърсисайдци изпълниха бързо фаул малко след централната зона, Морено изведе добре Стъридж, който овладя на гърди, обърна се и успя да стреля между двамата централни бранители на Нюкасъл, пращайки топката в далечния ъгъл. Домакините продължиха да играят доста по-силно и в 30-ата минута Адам Лалана удвои след много хубав удар с левия крак от границата на наказателното поле. Асистенцията отново бе на Алберто Морено.

До края на първата част двата отбора имаха по една претенция за дузпа - заради игра с ръка на Дъмет след центриране на Фирмино, както и след падане на Перес след единоборство с Рандал. И в двата случая сигнал не последва.

За цялото първо полувреме "свраките" не създадоха нищо интересно пред вратата на Симон Миньоле.

Три минути след подновяването на играта Папис Демба Сисе върна един гол след поредната грешка на Миньоле, който излезе, за да пресече центриране на Анита, но не успя да докосне топката и Сисе я прати с глава във вратата му.

В 51-ата минута Даниел Стъридж имаше много сериозни претенции за дузпа след единоборство с Тиоте, който не действаше чисто, а и вече имаше жълт картон. Играта продължи, а при последвалата контраатака Нюкасъл бе близо до втори гол, но Сисе този път се забави, когато се озова срещу Миньоле, а след това Таунзенд стреля високо над вратата.

В 58-ата минута гол на Фирмино правилно бе отменен заради засада.

В 66-ата минута "свраките" стигнаха до изравнително попадение. Ловрен не успя да изчисти добре с глава центриране на Таунзенд, топката стигна до Колбек, който стреля, получи се рикошет и Миньоле не съумя да реагира - 2:2. Ливърпул наложи натиск, но Лалана, Стюарт и Коутиньо не успяха да се възползват от няколко добри ситуации и в крайна сметка "свраките" си тръгнаха с важна точка от "Анфийлд".

Нюкасъл се изравни по точки със Съндърланд, но в момента "черните котки" са с два мача по-малко, първият от които е утре срещу Арсенал. Ливърпул е седми, с актив от 55 точки.