Кливланд спечели и третия мач в серията срещу Детройт

Леброн Джеймс отбеляза 20 точки и спечели 13 борби, а Кайри Ървинг се разписа на два пъти от далечно разстояние преди сирената за победа на Кливланд със 101:91 срещу Детройт в мач от плейофите на Националната баскетболна лига на САЩ и Канада (НБА). Кавс водят с 3:0 победи в серията и имат шанс да сложат край на спора в неделя вечер.

Ървинг завърши мача с 26 точки в полза на гостите, които спряха опит на своите съперници да обърнат резултата в последната четвъртина. Андре Дрюмонд отбеляза 17 точки в полза на Пистънс, но те не успяха да спечелят първия си домакински мач в плейофите на НБА от 2009 година насам. Това е и 11-а поредна загуба на Детройт в плейофите.

Сан Антонио също води с 3:0 победи в своята серия, след като Спърс надвиха с 96:87 Мемфис. Кауи Ленърд отбеляза 32 точки, а целият тим завърши мача със серия от 13:6 за финалните 3:41 минути.
Айсая Томас отбеляза рекордните в кариерата си 42 точки при победа на Бостън със 111:103 срещу Атланта в друг мач от петък вечер. Това е и първата победа на Селтикс в серията, като мач номер 4 е насрочен за неделя, отново в Бостън.