АЗ Алкмаар взе ценна победа като гост

АЗ Алкмаар се наложи с 2:1 при визитата си на Ден Хааг и се утвърди на 4-ото място в холандската Ередивизие. Дабни дос Сантос даде аванс на гостите в 21-ата минута, но в 30-ата Том Бьогелсдийк изравни. Успехът на АЗ стана факт след попадение на звездата Маркус Хенриксен в 65-ата минута.

АЗ Алкмаар вече има 53 точки - с три повече от преследвачите си Утрехт и Хераклес. Начело са Аякс и ПСВ Айндховен с по 78 точки, а третият Фейенорд има 57.

В друг мач снощи аутсайдерът Камбуур завърши 1:1 с друг тим от долната половина на таблицата - Вилем II.

ДЕН ХААГ - АЗ АЛКМААР 1:2
0:1 Дос Сантос (21)
1:1 Бьогелсдийк (30)
1:2 Хенриксен (65)