Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Атлетико взе най-трудния си мач, Торес бележи нови висини (видео)

Отборът на Атлетико Мадрид остава плътно до Барселона и след междинния 34-и кръг в Примера, след като се наложи с 1:0 при гостуването си на Атлетик Билбао. Специалистите определиха този двубой като най-тежкия за "дюшекчиите" до края на първенството. Фернандо Торес реализира единствения гол в 38-ата минута. Статистика (Mister Chip) показва, че никога в цялата си кариера Ел Ниньо не е вкарвал в пет поредни мача, но тази вечер го стори.

Антоан Гризман и Фернандо Торес поведоха мадридската атака. Томас Тейе и Аугусто Фернандес влязоха в халфовата линия, а Стефан Савич партнираше на Диего Годин. Ернесто Валверде заложи на Борха Вигера на мястото на контузения Ариц Адурис. Маркел Сусаета, Раул Гарсия и Икер Муниаин оформиха тризъбец в халфовата линия.

Мачът започна кошмарно за гостите от "Висенте Калдерон", след като капитанът Диего Годин напусна игра още в 11-ата минута поради мускулна травма. Домакините понатиснаха под въздействието на своята публика, но трудно стигаха до положения пред Ян Облак. В 24-ата минута Бенят Ечебария стреля прекалено високо от пряк свободен удар. Столичани успяха да открият резултата към края на полувремето. В 38-ата минута Гризман центрира и Торес отбеляза красив гол с глава от 13 метра. В 41-ата стражът на "лъвовете" Горка Ираисос се сблъска с Борха Вигера, съдията не спря играта, а Томас изпусна страхотен голов шанс.

В 53-ата минута Облак показа добър рефлекс след далечен изстрел на Бенят и странна траектория. Две минути по-късно Раул Гарсия изпревари Лукас Ернандес, но не можа да преодолее словенския страж. В 68-ата Енеко Боведа се отличи с важна намеса срещу Гризман. В 76-ата резервата на домакините Иняки Уилиямс не намери път към вратата сред множеството тела в наказателното поле на мадридчани.

Атлетик натисна здраво, но големия брой футболисти в наказателното поле не позволяваше отправяне на шутове. В 84-ата Яник Ферейра Караско шутира атрактивно по диагонала, но Ираисос показа класа и изби. В 94-ата отново Караско пропусна, след като премина двама бранители и от десет метра стреля над гредата.

С успеха тимът от "Висенет Калдерон" продължава да вярва с пълно основание за два трофея през сезона. Голямото притеснение в съблекалнята е свързано със състоянието на Годин.

Снимка: Getty Images/Guliver