Монпелие диша по-спокойно след успех в Нант

Отборът на Монпелие постигна много ценна победа в борбата си за оцеляване в Лига 1. Южняците спечелиха с 2:0 гостуването си на Нант в мач от 34-ия кръг на френския шампионат. Така играчите на Фредерик Хантц спряха негативната си серия от пет мача без победа.

Резултатът бе открит от Брайън Дабо в 24-ата минута, когато халфът засече едно центриране на Родриг Нинга. В средата на втората част пък Елиес Скири подпечата успеха на гостите, когато се възползва от добрата си позиция при едно разбъркване при корнер.

Така Монпелие събра 40 точки в актива си и вече диша много по-спокойно на 15-ата позиция - с шест аванс пред първия изпадащ в момента Газелек Аячо. Нант пък доиграва сезона в средата на таблицата с 44 точки.