Монфис си уреди среща с Надал в Монте Карло

Гаел Монфис ще се изправи срещу Рафел Надал във финала на турнира от сериите Мастърс в Монте Карло. На полуфиналите французина бе повече от убедителен и отнесе сънародника си Жо-Вилфред Цонга с 6:1, 6:3.

Монфис ще играе за трети път на Мастърс финал след Париж 2009 и 2010, но в търсене на първа титла ще има изключително трудна задача. Той има едва две победи от 13 мача срещу Надал, а последният му успех срещу испанеца е от преди четири години, когато го побеждава в Доха.

Гаел, който е поставен под номер 13, достигна до битката за титлата без да загуби сет. Срещу Цонга той доминираше от началото и постигна четири пробива в първия сет. При 6:1, 4:1 Жо-Вилфред опита да се върне в мача и спечели два поредни гейма, но нещата бързо приключиха след поредния пробив на Монфис и срещата приключи след само 70 минути игра.