Берахино провали Уест Бром след две изпуснати дузпи, Гомеш влезе в историята (видео)

Уотфорд победи с 1:0 като гост Уест Бромич и изпревари "дроздовете" във временното класиране на Премиър лийг. Бен Уотсън реализира единствения гол в 27-ата минута след удар от въздуха. Големият грешник за домакините бе нападателят Саидо Берахино, който пропусна две дузпи през втората част - в 67-ата и 87-ата минута. И двата удара от бялата точка бяха спасени от Аурелио Гомеш, който стана първият вратар, който спасява две дузпи в два мача в Премиър лийг. Бразилецът направи това за първи път през 2010 година, когато извади две дузпи на Дарън Бент с екипа на Тотнъм в двубоя срещу Съндърланд.

Уотфорд се изкачи на 12-о място с актив от 41 точки. Уест Бром е 14-и. След осем дни "стършелите" играят полуфинал за ФА Къп срещу Кристъл Палас.