Първата победа за Бенитес вдъхва надежди на Нюкасъл (видео)

Нюкасъл стигна до първа победа под ръководството на Рафаел Бенитес. "Свраките" спечелиха с 3:0 домакинството си на Суонзи и феновете са с нови надежди за оцеляването на тима във Висшата лига. Защитникът Джамал Ласълс откри резултата в края на първото полувреме, а Муса Сисоко и Андрос Таунзенд оформи убедителния резултат в последните минути.

Успехът не отразява реално случилото се на терена, тъй като Суонзи доминираше през второто полувреме и имаше отлични възможности да изравни. Най-добрите положения бяха пропуснати от Ашли Уилямс и Джеферсон Монтеро.

С тези три точки Нюкасъл вече е с актив от 28 точки, на три точки зад 17-ия Норич и един мач по-малко. Тимът от Уелс пък се смъкна на 15-ата позиция с 40 точки, но няма притеснения за отпадане.

Феновете на Нюкасъл се озоваха в странната ситуация да се радват на успеха на Съндърланд по-рано през деня, тъй като това означаваше загуба за Норич. Вдъхновени от това развитие "свраките" започнаха на високо темпо и Фабиански трябваше да се намесва след удари на Анита и Таунзенд. Като цяло обаче първото полувреме не бе изпълнено с интересни моменти, а напрежението на "Сейнт Джеймсис Парк" започна да се усеща. Пет минути преди почивката домакините откриха резултата, след като ъглов удар, изпълнен от Таунзенд, намери Ласълс и той успя с глава успя да насочи топката към мрежата.

След почивката атмосферата на стадиона не бе много по-спокойна, тъй като Суонзи доминираше и чак осем минути преди края феновете можеха да се радват. Тогава, отново след ъглов удар, нисък удар на Сисоко направи резултата 2:0. В края Таунзенд също се разписа, след като бе изведен от Митрович, и прати топката покрай Фабиански.

Суонзи, който вече не се притеснява от евентуално отпадане, реално няма за какво да играе. Тимът на Франческо Гуидолин бе спечелил при последните си три визити на "Сейнт Джеймсис Парк", но в този случай мотивацията не бе на същото ниво.