Чики Бегиристайн: Страхотен жребий, продължаваме да мечтаем

Манчестър Сити срещу Реал Мадрид и Атлетико Мадрид срещу Байерн Мюнхен са полуфиналните двойки в Шампионска лига, реши тегленият днес жребий. Двата мадридски гранда Реал и Атлетико се разминаха и запазиха шансовете да се срещнат на финала в повторение на мача за трофея в най-комерсиалния турнир от 2014 година. Тогава Реал спечели с 4:1 след продължение и прибави 10 купа във витрината си. "Страхотен жребий, срещаме отбора, който е печелил трофея най-много пъти. Но ние стигнахме далеч и продължаваме да мечтаем", каза Чики Бегиристайн, спортен директор на Манчестър Сити.

Байерн се размина с Манчестър Сити, което със сигурност е изтръгнало въздишка на облекчение за старши треньора на баварците Пеп Гуардиола, който от лятото ще поеме именно Сити и евентуален сблъсък между двата отбора щеше да го постави в комплицирана ситуация. Двубоят между Байерн и Атлетико е повторение на финала за КЕШ от 1974 година. Тогава срещата завърши 1:1, а в преиграването Байерн спечели с 4:0 и грабна първата си от трите поредни купи на европейските шампиони. Първите мачове са на 26/27 април, а реваншите на 3 и 4 май.