Виляреал подчини Спарта след голово шоу в Прага (видео)

Испанският клуб Виляреал надигра като гост Спарта (Прага) с 4:2 в 1/4-финалния мвач-реванш между двата тима в Лига Европа и безпроблемно се класира на 1/2-финалите. "Жълтата подводница" елиминира чешкия си съперник с общ резултат от двете срещи 6:3.

Испанците решиха всичко още през първото полувреме, в което отбелязаха три безответни гола. Седрик Бакамбю още в 5-ата минута бе изведен в отлична голова позиция и не пропусна да изведе гостите напред в резултата. В края на първата част тимът на Марселино Гарсия Торал реализира още две попадения. В 43-ата минута лошо отиграване в защита на играч на Спарта даде шанс на Саму Кастийехо да изпрати с прецизен удар топката в мрежата зад стража Давид Бичик. Буквално в последните секунди на първото полувреме Бруно Сориано опита удар с глава след центриране от корнер, топката коварно за Бичик се отклони от тялото на Давид Лафата от Спарта, подлъга вратаря и отново се озова в мрежата - 0:3.

В началото на второто полувреме Бакамбю направи резултата 0:4 с второто си попадение в срещата. Той бе точен в 49-ата минута и играчите на Виляреал се поотпуснаха след това. Силите на домакините обаче стигнаха само за два гола, с които направиха поражението си малко по-почетно. Борис Докал (65) и Ладислав Крейчи (71) се разписаха по веднъж във вратата на четвъртия в класирането на испанската Ла Лига, но Виляреал не допусна по-сериозни усложения на мача в минутите до края и вече чака да разбере името на съперника си на полуфиналите.

СПАРТА (ПРАГА) - ВИЛЯРЕАЛ 2:4 (общ резултат от двете срещи 3:6)
0:1 Бакамбю (5)
0:2 Кастийехо (43)
0:3 Сориано (45)
0:4 Бакамбю (49)
1:4 Докал (65)
2:4 Крейчи (71)