Лео Меси, какъвто не го познаваме

Болезнената загуба с 0:2 от Атлетико Мадрид в реванша от четвъртфиналите на Шампионската лига беше петият пореден мач, в който Лионел Меси нито вкарва, нито асистира за гол на Барселона. Точните минути са 452, с което голямата звезда на "лос кулес" бележи негативен рекорд в кариерата си с екипа на клуба. Никога досега след пробива си в първия отбор преди около десетилетие насам той не е пропускал да реализира или подаде за толкова дълго време. За последно Меси вкара на Арсенал в първия осминафинал, игран на 23 февруари.

Лео продължава да стои на 499 попадения в кариерата си, а надеждите му да забие юбилейното са в следващия мач на тима, който е в неделя срещу Валенсия на "Камп Ноу".